Marknadskommittén har beslutat att Klubbens gästböcker i den form de existerar idag inom en snar framtid kommer att läggas ner.
Detta görs för att förtydliga och förenkla kommunikation inom klubben. Tanken är att information sker via klubbens nyheter på hemsidan och utvalda sociala medier.
Om du har några tankar eller invändningar mot detta är du varmt välkommen att höra av dig till Robert Rollert på marknadskommittén på E-post:
Daniel Johansson ring mig på 0703325773
Jag kommer att köra. Vi ses! / Daniel
Är det nån som ska träna i morrn söndagJag kör vi 11
OBS OBS OBS !! Vi har nu alltså vänt håll på banan - varvet går tvärtemot tidigare.Det är bara att följa pilningen.Tack till alla som hjälpte till, och speciellt tack till Tommy som körde 6 timmar traktor,för att jämna till gärde och "lilla varvet"-det blev kanon.//Olof
JAg kommer men kanske inte hinner till 17:00.//Hasse
Vi kan samlas vid bommen - så öppnar jag för dom som vill ha bilarna med sig upp till starten.//Olof
Far har röjt vår sling (Jädra) så om någon vill hänga på och köra några varv idag går det bra. Far finns vid fågelbacken kring ca 17:30, håll utkik efter honom och häng på.
Tänkte att vi skulle köra en arbetskväll på Fågelbacken Onsdag 31/7 kl 17:00.Tommy kommer att köra på gärdet med plog för att jämna till.Vi tänkte även vända varvriktning på banan,så alla pilar skall vändas.Tag med hammare/yxa för att knacka stolp på gärdet.Om någon har en bra häftapparat för pilarna i skogen,så vore det bra// Olof
på lördag den 27:e juli är det en parenduro tävling i e-tuna. jag är väldigt sugen på att köra den men har ingen att åka med och undrar om det är nån här som är intresserad?Info om tävlingen finns på deras hemsida: https://www1.idrottonline.se/SMKSodermanlandsavdeln/MC/Enduro/eskilstunaSprinten2013///Anders Bergdahl
Tja, tänkte oxå köra imorgon. Vet dock inte riktigt när.
Endurosektionen
Kontaktperson:Nicklas Zakrisson
073-338 55 85
Våra sponsorerUtan Er - Inget VMK
Besöksadress: Malmabanan72596 Västerås